hełmy ochronne 

Jest 13 produktów.
na stronę
Pokazuje 1 - 12 z 13 elementów
Pokazuje 1 - 12 z 13 elementów

Hełmy ochronne: wszędzie tam, gdzie istnieje ryzyko uszkodzenia głowy

Ochrona głowy ma kluczowy wpływ na zapewnienie pracownikowi wysokiego poziomu bezpieczeństwa pracy. W powszechnym mniemaniu hełmy ochronne stosuje się wyłącznie w miejscach, w których występuje bezpośrednie ryzyko upadku z dużej wysokości czy uderzenia ciężkim przedmiotem. Tymczasem doświadczenie uczy, że taki środek ochrony osobistej należy wykorzystywać na dowolnym stanowisku, na którym istnieje choćby minimalne prawdopodobieństwo urazu mechanicznego głowy, w tym obrażenia skóry, kości czaszki, mózgu czy kręgów szyjnych. Profesjonalne hełmy ochronne do zastosowań przemysłowych, spełniające rygorystyczne normy BHP, kupisz w naszej internetowej hurtowni BHP.

Przed czym zabezpieczają hełmy ochronne?

Pisząc w dużym skrócie: przed wszelkimi urazami głowy, do jakich może dojść w wyniku wykonywania swoich obowiązków zawodowych. Może to być efekt np. uderzenia głową o twardą powierzchnię, ale też upadku ciężkiego przedmiotu ze znacznej wysokości. Hełmy ochronne zabezpieczają przed skutkami takich wypadków, dodatkowo zapewniając ochronę przed przecięciem, odpryskami stopionego metalu, działaniem wysokiej temperatury, a nawet porażeniem prądem elektrycznym – wszystko oczywiście w zależności od konstrukcji.

Jak wybrać odpowiedni hełm ochronny?

Bardzo ważna jest nie tylko odpowiednia jakość hełmu, co potwierdzają stosowne certyfikaty, ale także komfort jego noszenia. Każdy hełm ochronny powinien być wyposażony w pasek umożliwiający regulację i tym samym dokładne dopasowanie do głowy pracownika. Nie bez znaczenia jest również wystarczająca liczba otworów wentylacyjnych oraz możliwie jak najlżejsza konstrukcja hełmu. W końcu mówimy tutaj o środku ochrony osobistej, który pracownik będzie nosić praktycznie przez cały dzień. Wygoda jest więc tutaj niezwykle istotnym czynnikiem wyboru.

Zabezpieczenie głowy i twarzy: nie tylko przy pomocy hełmów

W naszej hurtowni BHP kupisz także inne środki do ochrony głowy i twarzy, w tym te wykorzystywane do specjalistycznych prac. Mamy więc hełmy alpinistyczne, lekkie hełmy przemysłowe wyglądem przypominające czapkę z daszkiem, jak również gotowe zestawy ochronne dla leśnictwa i przemysłu – zabezpieczające twarz i narząd słuchu.

Zapoznaj się z całą ofertą hełmów ochronnych i innych produktów do ochrony głowy w hurtowni Tara BHP. Stawiamy na wysoką jakość, dlatego w naszym sklepie kupisz wyłącznie produkty markowe, spełniające rygorystyczne normy bezpieczeństwa, a przy tym dostępne w bardzo atrakcyjnych cenach.