ochronniki słuchu 

Jest 4 produktów.
Pokazuje 1 - 4 z 4 elementów
Pokazuje 1 - 4 z 4 elementów

Ochronniki słuchu: niezbędne podczas pracy w dużym hałasie - nauszniki przeciwhałasowe

Hałas jest jednym z najważniejszych, a przy tym często bagatelizowanych czynników ryzyka, na jakie narażone są osoby wykonujące prace w niesprzyjającym środowisku. Przykładami profesji, w których niezbędne jest stosowanie specjalnych ochronników słuchu, są operatorzy maszyn budowlanych i stacjonarnych, pilarze, szlifierzy, tokarze, pracownicy portowi i lotniskowi. Ochronniki słuchu są bardzo przydatne również tym osobom, które amatorsko wykonują różnego rodzaju prace generujące wysoki hałas – na przykład używających szlifierki kątowej, wyrzynarki czy nawet koszących trawniki kosiarką spalinową lub kosą spalinową. Szeroki wybór środków ochrony słuchu znajdziesz w naszej internetowej hurtowni BHP.

Dlaczego trzeba stosować ochronniki słuchu?

Przede wszystkim warto zauważyć, że wiele osób kompletnie lekceważy sobie konieczność zabezpieczenia narządu słuchu przed uszkodzeniem w wyniku narażenia na długotrwały hałas. Panuje dość powszechne przekonanie, że to „przesada”, że przecież wcale nie jest tak głośno itd. Takie postępowanie w prostej linii może prowadzić do bardzo poważnych problemów, i to nie tylko związanych z narządem słuchu.

Nie zapominajmy, że praca w hałasie ma fatalny wpływ na cały organizm. Powoduje skrajne zmęczenie, spadek koncentracji, bóle głowy, nawet problemy z widzeniem i utrzymaniem równowagi. Czyli jest skrajnie niebezpieczna. Obowiązkiem każdego pracodawcy jest więc wyposażyć swoich pracowników realizujących roboty w warunkach dużego hałasu w specjalistyczne ochronniki słuchu.

Z takich ochronników powinni korzystać również majsterkowicze oraz osoby wykonujące różne prace w domu i w ogrodzie. Komfort pracy z użyciem ochronników jest bardzo wysoki, a przy tym gwarantują one skuteczne zabezpieczenie narządu słuchu i tym samym ułatwiają utrzymanie koncentracji oraz minimalizują zmęczenie.

Jakie ochronniki słuchu wybrać?

Najważniejsze jest to, aby był to produkt markowy, przeznaczony do użytku w warunkach roboczych, spełniający określone normy. Kolejną ważną kwestią, na którą warto zwrócić uwagę, jest komfort noszenia. Dobre ochronniki w żaden sposób nie przeszkadzają pracownikowi, dlatego warto postawić na takie, które mają dość szeroki zakres regulacji.

Dodatkowo zwracamy uwagę na fakt, iż ochronniki słuchu dostępne w naszym sklepie BHP są przeznaczone do różnych zastosowań, charakteryzując się skuteczną ochroną w specyficznych warunkach roboczych – wybierz więc takie ochronniki, które zapewnią Ci maksimum bezpieczeństwa w zależności od natężenia hałasu, na jaki jesteś narażony.