Ochrona rąk 

Jest 12 produktów.

Podkategorie

 • rękawice antyprzecięciowe
 • rękawice chemoochronne
 • rękawice ocieplane
 • rękawice powlekane

  Rękawice powlekane: pewnych chwyt to podstawa

  Sklep internetowy Tara BHP prezentuje rękawice robocze, czyli obszerną kategorię produktów niezbędnych do bezpiecznego i wygodnego wykonywania najróżniejszych prac fizycznych. Rękawice powlekane są wyjątkowo uniwersalnym środkiem ochrony osobistej, doskonale sprawdzając się na najróżniejszych stanowiskach. Śmiało można je wykorzystywać nie tylko w pracy profesjonalnej, ale także w domowym warsztacie, ogrodzie etc. Choć na pierwszy rzut oka wydaje się, że rękawice robocze dostępne w naszym sklepie różnią się tylko designem, to w rzeczywistości zostały one wykonane w nieco innej technologii. Czytaj dalej i wybierz rękawice robocze idealne dla Ciebie lub Twoich pracowników.

  Jakie rękawice robocze kupisz w Tara BHP?

  Zacznijmy od bardzo popularnych rękawic roboczych powlekanych lateksem – tę grupę produktów reprezentuje model X-TARGET. Lateks jest materiałem, który zapewnia bardzo dobry chwyt, ale jednocześnie jest o wiele bardziej elastyczny w porównaniu z chociażby zwykłą gumą. Dzięki temu rękawice robocze są bardzo wygodne w zakładaniu i noszeniu, a przy tym zapewniają większą precyzję podczas wykonywania różnych prac. Warto zwrócić uwagę, że spieniony lateks pokrywa nie tylko część chwytną i wierzchnią, ale także końcówki palców, co dodatkowo podnosi poziom ochrony dłoni.

  Kolejnym produktem, który chcemy Ci polecić, są rękawice robocze pokryte nitrylem. Model Ribbed jest rekomendowany wszystkim fachowcom, którzy potrzebują przede wszystkim bardzo dobrego chwytu. Nitryl ma to do siebie, że nie tylko ogranicza poślizg, ale również niejako „przykleja się” do powierzchni podnoszonego przedmiotu. Dlatego te rękawice robocze świetnie sprawdzają się na wszelkich stanowiskach, na których pracujemy z drobnym asortymentem, jak śrubki, obejmy, przewody, niewielkie narzędzia etc.

  Pora na rękawice robocze powlekane gumą. Jest to standardowe, ale nadal bardzo popularne rozwiązanie, które szczególnie cenią sobie osoby potrzebujące bardzo dobrej ochrony przed uszkodzeniami mechanicznymi. Guma działa antypoślizgowo, ale jednocześnie nieco usztywnia materiał, dlatego takie rękawice, jak chociażby model Dimmer, świetnie nadają się do prac porządkowych, wynoszenia gruzu, a także pracy w warunkach podwyższonej wilgotności.

  Jeśli natomiast potrzebujesz rękawic, które z jednej strony będą bardzo wygodne w zakładaniu i noszeniu, a przy tym nieprzeciętnie odporne na uszkodzenia mechaniczne (w tym przecięcie), to zainteresuj się oferowanymi w naszym sklepie internetowym rękawicami brukarskimi X-BRUK powlekanymi grubą warstwą gumy.

 • rękawice skórzane
 • rękawice spawalnicze i...

  Rękawice spawalnicze i termoodporne: maksimum bezpieczeństwa i wygody

  Praca spawacza czy jakakolwiek inna związana z bezpośrednim narażeniem na działanie bardzo wysokich temperatur, wymaga stosowania szczególnych środków ochrony osobistej. Dobrym przykładem będą tutaj rękawice spawalnicze i termoodporne, które stanowią absolutnie podstawowy element wyposażenia profesjonalistów funkcjonujących w gorącym środowisku. Takie rękawice skutecznie minimalizują ryzyko poparzenia, a tym samym zapewniają pracownikowi wysoki komfort i poczucie bezpieczeństwa. W naszej internetowej hurtowni BHP kupisz rękawice spawalnicze i termoodporne renomowanych producentów, które są najlepszą inwestycją w ochronę Twoich pracowników.

  Rodzaje rękawic spawalniczych i termoodpornych

  Choć zaliczamy je do tej samej kategorii produktów, to w rzeczywistości modele dostępne w naszym sklepie BHP znacząco się od siebie różnią. Tym samym są przeznaczone do nieco innych zastosowań.

  Zacznijmy od rękawic spawalniczych, które z powodzeniem mogą być wykorzystywane do spawania ciągłego oraz w przemyśle motoryzacyjnym i stalowym. Zostały wykonane z wysokiej jakości dwoiny bydlęcej, posiadają wzmocnienie dłonicy i są szyte nicią kewlarową odporną na działanie wysokich temperatur. To produkt najwyższej klasy, zapewniający użytkownikowi maksimum bezpieczeństwa.

  Innym przykładem rękawic spawalniczych, które równie dobrze sprawdzą się na wszelkich stanowiskach, na których występuje zagrożenie promieniowaniem cieplnym, jest model w charakterystycznym czerwonym kolorze. Te rękawice również zostały wykonane z dwoiny bydlęcej i cieszą się dużą popularnością wśród klientów Tara BHP.

  Jeśli natomiast szukasz doskonałej relacji ceny do jakości i interesują Cię typowe, bardzo wygodne rękawice spawalnicze, to zainteresuj się modelem wykonanym z dwoiny bydlęcej, który w części chwytnej posiada wzmocnienie podwójną warstwą skóry.

  Jak wybrać dobre rękawice spawalnicze i termoodporne?

  Najważniejsze jest to, aby kupić je w profesjonalnym sklepie BHP, który oferuje wyłącznie markowe, atestowane produkty spełniające rygorystyczne normy bezpieczeństwa. W przypadku rękawic spawalniczych i termoodpornych nie ma miejsca na to, aby eksperymentować z jakością. Użytkownik musi mieć pewność, że jego dłonie i przedramiona są skutecznie zabezpieczone przed promieniowaniem cieplnym, bo to wpływa na komfort i tym samym jakość jego pracy.

  Markowe, certyfikowane rękawice spawalnicze i termoodporne kupisz w naszej internetowej hurtowni BHP z szybką dostawą pod wskazany adres.

 • rękawice specjalne
Pokazuje 1 - 12 z 12 elementów
Pokazuje 1 - 12 z 12 elementów

Ochrona rąk: bezpieczeństwo jest zawsze na pierwszym miejscu

Tara BHP prezentuje środki do ochrony rąk, przeznaczone do stosowania przy wykonywaniu prac specjalistycznych i hobbystycznych. W tej kategorii produktów znajdują się rękawice wszelkiego typu, gwarantujące wysoki poziom ochrony przed czynnikami ryzyka, takimi jak prąd elektryczny, środki chemiczne, wysokie i niskie temperatury czy ostre przedmioty. Sprawdź wszystkie przygotowane przez nas propozycje i zainwestuj w porządną ochronę rąk.

Rodzaje rękawic do ochrony rąk

Ochrona rąk w zakładzie pracy i na poszczególnych stanowiskach w głównej mierze sprowadza się do używania wysokiej jakości rękawic. Bardzo ważne jest przy tym, aby dobierać je w zależności od czynników ryzyka, na jakie może być narażony pracownik. Specjalistyczne rękawice BHP są projektowane i produkowane pod kątem odporności na konkretne zagrożenia, stąd zalecamy, aby wybierać i używać ich świadomie.

W ofercie sklepu Tara BHP znajdują się rękawice:

 • Antyprzecięciowe – bardzo uniwersalne, stosowane przy wykonywaniu wszelkich prac, w których istnieje ryzyko kontaktu z ostrymi przedmiotami. Stanowią niezbędny element wyposażenia pracowników fizycznych, w tym monterów, operatorów maszyn czy urządzeń elektrycznych.
 • Chemoodporne – bezwzględnie wymagane na stanowiskach, na których pracownik może mieć kontakt ze środkami chemicznymi, w tym szczególnie niebezpiecznymi.
 • Ocieplane – to uniwersalne rękawice robocze świetnie sprawdzające się podczas pracy na świeżym powietrzu w sezonie jesienno-zimowym. Mogą być wykorzystywane również hobbystycznie.
 • Powlekane – bardzo wygodne i uniwersalne rękawice robocze, których główną zaletą są właściwości antypoślizgowe.
 • Skórzane – doskonale sprawdzające się w pracach rolniczych, ale też budowlanych. Skórzany materiał jest bardzo odporny na uszkodzenia mechaniczne i zapewnia solidną ochronę rąk.
 • Spawalnicze/termoodporne – jak nietrudno się domyślić, takie rękawice ochronne stosujemy podczas pracy z każdym rodzajem spawarki, ale też w sytuacji, gdy dłonie mogą być narażone na kontakt z bardzo wysoką temperaturą (m.in. używanie szlifierki kątowej, obsługa kotła zasypowego etc.).
 • Specjalne – jest to szeroka grupa rękawic roboczych przeznaczonych do ochrony dłoni w trakcie wykonywania najróżniejszych prac specjalistycznych, m.in. strażackich, ratunkowych czy medycznych.

Dobre rękawice ochronne to podstawa!

Jak widać wybór rękawic do ochrony rąk jest bardzo duży, co pozwala bez problemu znaleźć takie środki ochrony osobistej, które najlepiej sprawdzą się na danym stanowisku. Decydując się na zakup rękawic warto zwrócić szczególną uwagę na ich jakość. Na tym elemencie po prostu nie powinno się oszczędzać, ponieważ to właśnie urazy dłoni należą do najczęstszych skutków wypadków przy pracy w naszym kraju. W Tara BHP kupisz wyłącznie markowe rękawice ochronne renomowanych producentów, które gwarantują zarówno wysoki poziom bezpieczeństwa, jak i komfortu oraz trwałości.