Trzewiki ochronne 

Jest 9 produktów.
Pokazuje 1 - 9 z 9 elementów
Pokazuje 1 - 9 z 9 elementów

Trzewiki: obuwie ochronne do zadań specjalnych

Tych butów ochronnych nie trzeba chyba nikomu przedstawiać. Trzewiki stanowią najpopularniejszy rodzaj obuwia BHP. Spotyka się je na budowach, w ogrodnictwie, w przemyśle, w branży logistycznej i transportowej, w służbach komunalnych i wszędzie tam, gdzie liczy się zarówno wysoki komfort, jak i bezpieczeństwo pracowników. Trzewiki chętnie kupują również majsterkowicze oraz osoby wykonujące różne drobne prace w domu czy w ogrodzie. Ten rodzaj obuwia ochronnego ma wiele istotnych zalet, o których warto wspomnieć. Przeczytaj, a następnie wybierz trzewiki dla siebie w naszej internetowej hurtowni BHP.

Najważniejsze zalety trzewików

Trzewiki to bardzo charakterystyczne obuwie ochronne. Od innych rodzajów butów roboczych różni je przede wszystkim wysoka cholewka, zwykle sięgająca lekko za kostkę. Dzięki temu buty doskonale stabilizują staw skokowy, którego kontuzje należą do najczęstszych urazów przy pracy w naszym kraju. Solidna cholewa zapewnia pracownikowi wysoki poziom bezpieczeństwa podczas chodzenia po nierównościach, wchodzenia na rusztowania i drabiny czy też wspinania się na inne konstrukcje.

Ważną zaletą trzewików jest też wzmocniona konstrukcja, która świetnie chroni stopę przed zmiażdżeniem czy innego typu urazami mechanicznymi. Dlatego takie obuwie robocze należy nosić zawsze, gdy istnieje choćby teoretyczne ryzyko wypadku. Najchętniej stosuje się je w takich branżach, jak:

  • Budowlana
  • Motoryzacyjna
  • Produkcyjna
  • Stalowa
  • Górnicza
  • Wydobywcza
  • Transportowa
  • Logistyczna
  • Brukarska
  • Drogowa

Dodatkowo warto wspomnieć, że trzewiki są po prostu bardzo wygodne w noszeniu i z powodzeniem można je użytkować praktycznie przez cały rok. Szczególnie dobrze sprawdzają się w sezonie jesienno-zimowym, zapewniając pracownikom odpowiedni komfort termiczny.

Trzewiki z wysoką cholewką do konkretnych zastosowań

Trzeba podkreślić, że obecnie w ofercie dobrych hurtowni BHP znajduje się obuwie stworzone specjalnie z myślą o przedstawicielach konkretnych zawodów. Dotyczy to również kategorii trzewików. W Tara BHP oferujemy między innymi trzewiki dla pilarzy, które doskonale chronią przed skutkami zarówno upadku drzewa, jak również przypadkowego zacięcia piłą łańcuchową.

Kolejnym ciekawym modelem w naszej ofercie są trzewiki dla dekarzy, które dzięki specjalnej konstrukcji podeszwy mają właściwości antypoślizgowe i umożliwiają utrzymanie równowagi nawet na pochyłej konstrukcji dachu.

Sprawdź wszystkie modele trzewików dostępnych w ofercie hurtowni Tara BHP!