Ochrona głowy 

Jest 44 produktów.

Podkategorie

 • hełmy ochronne

  Hełmy ochronne: wszędzie tam, gdzie istnieje ryzyko uszkodzenia głowy

  Ochrona głowy ma kluczowy wpływ na zapewnienie pracownikowi wysokiego poziomu bezpieczeństwa pracy. W powszechnym mniemaniu hełmy ochronne stosuje się wyłącznie w miejscach, w których występuje bezpośrednie ryzyko upadku z dużej wysokości czy uderzenia ciężkim przedmiotem. Tymczasem doświadczenie uczy, że taki środek ochrony osobistej należy wykorzystywać na dowolnym stanowisku, na którym istnieje choćby minimalne prawdopodobieństwo urazu mechanicznego głowy, w tym obrażenia skóry, kości czaszki, mózgu czy kręgów szyjnych. Profesjonalne hełmy ochronne do zastosowań przemysłowych, spełniające rygorystyczne normy BHP, kupisz w naszej internetowej hurtowni BHP.

  Przed czym zabezpieczają hełmy ochronne?

  Pisząc w dużym skrócie: przed wszelkimi urazami głowy, do jakich może dojść w wyniku wykonywania swoich obowiązków zawodowych. Może to być efekt np. uderzenia głową o twardą powierzchnię, ale też upadku ciężkiego przedmiotu ze znacznej wysokości. Hełmy ochronne zabezpieczają przed skutkami takich wypadków, dodatkowo zapewniając ochronę przed przecięciem, odpryskami stopionego metalu, działaniem wysokiej temperatury, a nawet porażeniem prądem elektrycznym – wszystko oczywiście w zależności od konstrukcji.

  Jak wybrać odpowiedni hełm ochronny?

  Bardzo ważna jest nie tylko odpowiednia jakość hełmu, co potwierdzają stosowne certyfikaty, ale także komfort jego noszenia. Każdy hełm ochronny powinien być wyposażony w pasek umożliwiający regulację i tym samym dokładne dopasowanie do głowy pracownika. Nie bez znaczenia jest również wystarczająca liczba otworów wentylacyjnych oraz możliwie jak najlżejsza konstrukcja hełmu. W końcu mówimy tutaj o środku ochrony osobistej, który pracownik będzie nosić praktycznie przez cały dzień. Wygoda jest więc tutaj niezwykle istotnym czynnikiem wyboru.

  Zabezpieczenie głowy i twarzy: nie tylko przy pomocy hełmów

  W naszej hurtowni BHP kupisz także inne środki do ochrony głowy i twarzy, w tym te wykorzystywane do specjalistycznych prac. Mamy więc hełmy alpinistyczne, lekkie hełmy przemysłowe wyglądem przypominające czapkę z daszkiem, jak również gotowe zestawy ochronne dla leśnictwa i przemysłu – zabezpieczające twarz i narząd słuchu.

  Zapoznaj się z całą ofertą hełmów ochronnych i innych produktów do ochrony głowy w hurtowni Tara BHP. Stawiamy na wysoką jakość, dlatego w naszym sklepie kupisz wyłącznie produkty markowe, spełniające rygorystyczne normy bezpieczeństwa, a przy tym dostępne w bardzo atrakcyjnych cenach.

 • ochrona dróg oddechowych
 • ochronniki słuchu

  Ochronniki słuchu: niezbędne podczas pracy w dużym hałasie - nauszniki przeciwhałasowe

  Hałas jest jednym z najważniejszych, a przy tym często bagatelizowanych czynników ryzyka, na jakie narażone są osoby wykonujące prace w niesprzyjającym środowisku. Przykładami profesji, w których niezbędne jest stosowanie specjalnych ochronników słuchu, są operatorzy maszyn budowlanych i stacjonarnych, pilarze, szlifierzy, tokarze, pracownicy portowi i lotniskowi. Ochronniki słuchu są bardzo przydatne również tym osobom, które amatorsko wykonują różnego rodzaju prace generujące wysoki hałas – na przykład używających szlifierki kątowej, wyrzynarki czy nawet koszących trawniki kosiarką spalinową lub kosą spalinową. Szeroki wybór środków ochrony słuchu znajdziesz w naszej internetowej hurtowni BHP.

  Dlaczego trzeba stosować ochronniki słuchu?

  Przede wszystkim warto zauważyć, że wiele osób kompletnie lekceważy sobie konieczność zabezpieczenia narządu słuchu przed uszkodzeniem w wyniku narażenia na długotrwały hałas. Panuje dość powszechne przekonanie, że to „przesada”, że przecież wcale nie jest tak głośno itd. Takie postępowanie w prostej linii może prowadzić do bardzo poważnych problemów, i to nie tylko związanych z narządem słuchu.

  Nie zapominajmy, że praca w hałasie ma fatalny wpływ na cały organizm. Powoduje skrajne zmęczenie, spadek koncentracji, bóle głowy, nawet problemy z widzeniem i utrzymaniem równowagi. Czyli jest skrajnie niebezpieczna. Obowiązkiem każdego pracodawcy jest więc wyposażyć swoich pracowników realizujących roboty w warunkach dużego hałasu w specjalistyczne ochronniki słuchu.

  Z takich ochronników powinni korzystać również majsterkowicze oraz osoby wykonujące różne prace w domu i w ogrodzie. Komfort pracy z użyciem ochronników jest bardzo wysoki, a przy tym gwarantują one skuteczne zabezpieczenie narządu słuchu i tym samym ułatwiają utrzymanie koncentracji oraz minimalizują zmęczenie.

  Jakie ochronniki słuchu wybrać?

  Najważniejsze jest to, aby był to produkt markowy, przeznaczony do użytku w warunkach roboczych, spełniający określone normy. Kolejną ważną kwestią, na którą warto zwrócić uwagę, jest komfort noszenia. Dobre ochronniki w żaden sposób nie przeszkadzają pracownikowi, dlatego warto postawić na takie, które mają dość szeroki zakres regulacji.

  Dodatkowo zwracamy uwagę na fakt, iż ochronniki słuchu dostępne w naszym sklepie BHP są przeznaczone do różnych zastosowań, charakteryzując się skuteczną ochroną w specyficznych warunkach roboczych – wybierz więc takie ochronniki, które zapewnią Ci maksimum bezpieczeństwa w zależności od natężenia hałasu, na jaki jesteś narażony.

 • okulary/gogle

  Okulary i gogle: zadbaj o skuteczną ochronę wzroku

  Wykonywanie różnych specjalistycznych prac, również w warunkach domowych czy ogrodowych, zawsze wiąże się z ryzykiem urazu lub nawet poważnego wypadku. Tym bardziej nie można bagatelizować znaczenia ochrony swojego ciała przed niekorzystnymi czynnikami. Mimo to często widuje się osoby, które nawet pomimo stosowania odzieży ochronnej i używania rękawic, zapominają o zabezpieczeniu narządu wzroku. Jest to bardzo ryzykowne, a przecież mamy do dyspozycji skuteczne i bardzo wygodne w noszeniu środki ochrony. To oczywiście okulary i gogle, które kupisz w naszym internetowym sklepie BHP. Sprawdź, kiedy mogą Ci się one przydać, a kiedy wręcz obowiązkowo należy je nosić.

  Okulary i gogle, czyli kwestia zdrowego rozsądku

  Trudno zrozumieć, dlaczego tak wiele osób, w tym doświadczonych profesjonalistów, jak ognia unika zakładania okularów i gogli ochronnych. Pewnie wynika to z przeświadczenia, że ich noszenie jest niewygodne, a po trosze pewnie też z zapominalstwa. Ci, którzy ulegli przez to poważnemu wypadkowi, mogą natomiast zaświadczyć, jak ogromne znaczenie ma stosowanie ochrony wzroku.

  Urazy oczu należą do najczęściej występujących w przemyśle. Wystarczy chwila nieuwagi lub zwykły pech, aby doszło do np. uszkodzenia wzroku przez metalowy odłamek, fragment gruzu czy choćby drzazgę. Ryzyko jest tutaj więcej niż prawdopodobne, a przecież możemy się przed nim całkowicie zabezpieczyć stosując okulary i gogle BHP. Zwłaszcza, że wybór takich akcesoriów ochrony osobistej jest bardzo szeroki i nie ma żadnego problemu ze znalezieniem produktu, który będzie odpowiadać pracownikowi pod względem komfortu czy nawet designu.

  Okulary dla spawaczy

  To specjalna kategoria okularów i gogli, na którą szczególną uwagę powinny zwrócić osoby zajmujące się spawaniem – czy to zawodowo, czy okazjonalnie. Okulary dla spawaczy mają tę przewagę nad klasycznymi maskami czy przyłbicami, że zapewniają bardzo wysoki komfort noszenia. Praktycznie w ogóle nie czuć ich na nosie, są lekkie, wygodne, a przy tym skutecznie chronią oczy przed rozbłyskami i urazami mechanicznymi (np. odprysk opiłku metalu). Okulary dla spawaczy pozwalają zachować obie ręce wolne, co także bardzo ułatwia pracę. Kupisz je w naszym sklepie z artykułami BHP.

  Niezależnie od tego, jakie okulary i gogle są Ci potrzebne, na pewno znajdziesz je w Tara BHP. Sprawdź wszystkie propozycje i wybierz te akcesoria, które mają najlepsze zastosowanie w Twojej profesji. Pamiętaj: ochrona oczu to podstawa!

na stronę
Pokazuje 1 - 12 z 44 elementów
Pokazuje 1 - 12 z 44 elementów

Ochrona głowy: dbaj o bezpieczeństwo swoje i Twoich pracowników

Ochrona głowy jest szalenie istotna w każdej profesjonalnej działalności, ale też przy wykonywaniu typowych prac hobbystycznych. Tara BHP prezentuje cały zakres środków ochrony osobistej, których zadaniem jest zabezpieczanie głowy, twarzy, narządu wzroku i słuchu przed skutkami różnego rodzaju urazów mechanicznych czy wynikających ze skrajnie niekorzystnych warunków pracy. Sprawdź wszystkie propozycje zebrane w tej kategorii i zainwestuj w porządny sprzęt do ochrony głowy.

Hełmy ochronne

Przegląd tej kategorii produktów zaczynamy oczywiście od najbardziej podstawowego elementu ochrony głowy, czyli hełmów, nazywanych też po prostu kaskami. Ich używanie na placu budowy jest bezwzględnie wymagane przepisami BHP, jednak nie jest to jedyny powód, dla którego należy zainwestować w takie akcesoria. Hełmy ochronne zabezpieczają przed urazami, do których może dojść w wyniku np. upadku ciężkiego przedmiotu na głowę pracownika (gruz, kamienie, elementy stalowe). Kask BHP dodatkowo zapewnia dobrą widoczność pracownika, co jest szczególnie ważne podczas pracy na zewnątrz, szczególnie w pasie drogowym.

Ochrona dróg oddechowych

Praca w warunkach zapylenia oraz zagrożenia epidemicznego jest niezwykle wręcz niebezpieczna i może nieść ze sobą długofalowe, fatalne skutki dla zdrowia. Stąd obowiązkiem pracodawcy jest zaopatrzenie pracowników narażonych na takie czynniki w specjalistyczne środki ochrony dróg oddechowych – m.in. maski czy maseczki. Należy z nich korzystać zawsze wtedy, gdy istnieje ryzyko wdychania pyłów lub aerozolu zawierającego czynniki chorobotwórcze.

Ochronniki słuchu

Ta grupa produktów BHP obejmuje wszelkiego rodzaju nauszniki i słuchawki, których zadaniem jest oczywiście zabezpieczenie narządu słuchu pracownika przed uszkodzeniem spowodowanym wysokim natężeniem dźwięku. Z ochronników słuchu należy korzystać w trakcie obsługi elektronarzędzi, pił, kos spalinowych i kosiarek, ale też w sytuacji, gdy pracownik przez długi czas przebywa na stanowisku generującym wysoki poziom hałasu.

Okulary i gogle

Należy z nich korzystać zawsze wtedy, gdy istnieje choćby cień ryzyka uszkodzenia wzroku w wyniku np. cięcia, wiercenia, kucia czy szlifowania. Tego typu kontuzje są niestety dość powszechne i zawsze wynikają ze zbagatelizowania zagrożenia. Pamiętaj więc: Twój wzrok wymaga szczególnej ochrony, nawet jeśli wykonujesz proste prace w przydomowym warsztacie. W Tara BHP kupisz okulary i gogle ochronne, które są tak wygodne, że momentalnie przyzwyczaisz się do ich noszenia, zapewniając sobie przy tym wysoki poziom bezpieczeństwa. Już teraz sprawdź wszystkie produkty z kategorii Ochrona głowy i zainwestuj w komfortową, a przede wszystkim bezpieczną pracę zgodną z dobrymi praktykami BHP. Oferujemy wyłącznie markowe środki ochrony osobistej, które gwarantują wysoką wytrzymałość na uszkodzenia mechaniczne.