Ochrona ciała 

Jest 66 produktów.

Podkategorie

 • t-shirty/koszule
 • bezrękawniki/polary
 • odzież ostrzegawcza

  Odzież ostrzegawcza: dla lepszej widoczności i bezpieczeństwa

  Wykonywanie jakichkolwiek robót w warunkach ograniczonej widzialności wymaga stosowania odpowiednich artykułów BHP, na czele z odzieżą ostrzegawczą. Dzięki niej pracownik jest dobrze widoczny nawet ze znacznej odległości, co w oczywisty sposób zwiększa bezpieczeństwo jego i innych osób znajdujących się w pobliżu. W naszej hurtowni BHP kupisz odzież ostrzegawczą wysokiej jakości w bardzo atrakcyjnych cenach. Sprawdź wszystkie propozycje.

  Kto musi korzystać z odzieży ostrzegawczej?

  Specjalistyczna odzież ochronna, do której zaliczamy odzież ostrzegawczą, jest dedykowana pracownikom, którzy mogliby być narażeni na czynniki ryzyka związane z gorszymi warunkami oświetleniowymi. Najbardziej oczywistą grupą użytkowników takiej odzieży BHP są drogowcy oraz osoby zajmujące się utrzymaniem dróg, autostrad i całej infrastruktury.

  Kolejnymi pracownikami, którzy powinni korzystać z odzieży ostrzegawczej, są ci realizujący roboty po zmroku lub wcześnie rano, zwłaszcza w sezonie jesienno-zimowym. Dzięki elementom odblaskowym są doskonale widoczni z daleka, co minimalizuje ryzyko wypadków oraz bardzo ułatwia organizację pracy np. na placu budowy czy w magazynie.

  Odzież ostrzegawcza jest obowiązkowym elementem wyposażenia operatorów maszyn, jak również osób zajmujących się ich obsługą serwisową oraz pracujących w bezpośredniej bliskości ciężkiego sprzętu budowlanego. Elementy odblaskowe gwarantują, że operator w porę zauważy innego pracownika i nie dojdzie dzięki temu do ryzykownej sytuacji.

  W odzież ostrzegawczą muszą zostać wyposażeni także operatorzy żurawi, wózków widłowych, dźwigów, pracownicy magazynów, ale też chociażby osoby odpowiedzialne za obsługę autolawety.

  Ponadto pamiętajmy, że do kategorii odzieży ostrzegawczej zaliczamy kamizelki odblaskowe, stanowiące niezbędne wyposażenia kabiny samochodu prowadzonego przez kierowcę zawodowego. Taką kamizelkę bezwzględnie należy założyć przed opuszczeniem kabiny na autostradzie, drodze ekspresowej oraz na drogach niższej kategorii w warunkach pogorszonej widzialności.

  Kup odzież ostrzegawczą w Tara BHP!  

  Odzież ostrzegawcza jest dostępna w stałej ofercie naszej internetowej hurtowni BHP. Stawiamy na produkty bardzo dobrej jakości, które gwarantują długą trwałość oraz wygodę noszenia, a przy tym spełniają obowiązujące w Polsce normy.

  Sprawdź wszystkie propozycje przygotowane przez Tara BHP i wybierz odpowiednie akcesoria ochronne dla siebie lub Twoich pracowników.

 • odzież specjalistyczna

  Odzież specjalistyczna: gdy potrzebny jest najwyższy poziom ochrony

  Są takie profesje, które nierozerwalnie wiążą się z podwyższonym ryzykiem wypadku, kontuzji czy choroby zawodowej. Każda osoba, która je wykonuje, powinna z jednej strony mieć świadomość istnienia czynników ryzyka, a z drugiej korzystać z minimalizujących je środków ochrony osobistej. Do takich zaliczamy odzież specjalistyczną, która jest dostępna w naszej internetowej hurtowni BHP. Sprawdź wszystkie propozycje, jakie dla Ciebie przygotowaliśmy i zainwestuj w markową odzież specjalistyczną oraz bezpieczeństwo swoje i Twoich pracowników.

  Przykłady odzieży specjalistycznej

  Odzież specjalistyczna jest zaliczana do bardzo szerokiej kategorii odzieży ochronnej, ale poświęciliśmy jej osobny dział w naszym sklepie BHP z uwagi na specyfikę jej zastosowania. Z takiej odzieży należy korzystać zawsze wtedy, gdy występuje realne ryzyko narażenia się na niebezpieczne czynniki towarzyszące wykonywanej pracy.

  Klasycznym przykładem będzie tutaj kombinezon pyłochronny dla piaskowacza. Taki kombinezon szczelnie zakrywa ciało i tym samym zapewnia odpowiedni poziom ochrony podczas piaskowania, chociażby elementów metalowych.

  Kolejnym specyficznym elementem odzieży ochronnej do specjalistycznych zastosowań jest ubranie dla spawacza. Mówimy tutaj o bardzo odpowiedzialnej profesji, z której wykonywaniem wiążą się konkretne zagrożenia – przede wszystkim narażenie na działanie wysokiej temperatury oraz ryzyko poparzenia przez iskrę czy metalowy element. Stąd wymaga się, aby wyposażyć spawacza w odzież specjalistyczną, która minimalizuje prawdopodobieństwo tego typu wypadków.

  Warto również wspomnieć o odzieży specjalistycznej dla pracowników mających kontakt z substancjami chemicznymi. Przykładem mogą być tutaj ogrodniczki Petrochemik, które rekomendujemy osobom bezpośrednio lub pośrednio mającym kontakt z różnymi niebezpiecznymi surowcami, produktami i półproduktami, jak chociażby oleje, smary, płyny itd.

  Najważniejsze jest to, że odzież specjalistyczną zawsze dobieramy do konkretnych zastosowań, aby w ten sposób móc w pełni wykorzystać jej właściwości. Nie można jej też zastępować uniwersalną odzieżą ochronną, ponieważ nie każde np. spodnie robocze są odporne na działanie wysokiej temperatury czy kontakt z substancjami chemicznymi.

  Szukasz odzieży specjalistycznej? Sprawdź ofertę Tara BHP!

  W naszej hurtowni BHP online kupisz markową odzież specjalistyczną do najróżniejszych zastosowań. Stawiamy na produkty dobrej jakości, a przy tym dostępne w bardzo atrakcyjnych cenach.

 • ubrania robocze

  Odzież robocza: komfort i bezpieczeństwo w jednym

  Trudno sobie wyobrazić realizowanie jakichkolwiek profesjonalnych prac bez ubrania roboczego. To nie tylko kwestia bezpieczeństwa, ale również komfortu pracy. Odpowiednie ubranie robocze ułatwia pracownikowi wykonywanie różnych prac, chroni go przed urazami, pobrudzeniem czy kontaktem z potencjalnie niebezpiecznymi substancjami i przedmiotami. Ubrania robocze to nie tylko odzież ochronna, ale też sposób na to, aby zaakcentować swój profesjonalizm w trakcie realizacji zlecenia u klienta. Sprawdź wszystkie produkty z tej kategorii, jakie przygotowaliśmy dla Ciebie w naszej internetowej hurtowni BHP.

  Komu i do czego przydają się ubrania robocze?

  Ubrania robocze przede wszystkim powinny stanowić podstawowe wyposażenie każdego pracownika wykonujące prace fizyczne i specjalistyczne, jak chociażby robotnicy budowlani, elektrycy, monterzy wentylacji, mechanicy samochodowi, ale też magazynierzy, ogrodnicy czy brukarze.

  Taka odzież ochronna z jednej strony zabezpiecza pracownika przed różnego rodzaju czynnikami ryzyka, a z drugiej gwarantuje mu maksymalną wygodę podczas wykonywania swoich obowiązków zawodowych. Dobrym przykładem będą tutaj niezwykle wręcz praktyczne, a przy tym uniwersalne ogrodniczki czy też lubiane przez wielu profesjonalistów spodnie robocze do pasa.

  Warto zwrócić uwagę na fakt, iż ubrania robocze standardowo są wyposażone w liczne i głębokie kieszenie, które umożliwiają łatwe przechowywanie drobnych narzędzi oraz innych akcesoriów, dzięki temu będących zawsze pod ręką.

  Ubrania robocze nie tylko dla profesjonalistów

  Ubrania robocze dostępne w naszej hurtowni BHP zdecydowanie polecamy także domowym majsterkowiczom, złotym rączkom czy osobom, które samodzielnie naprawiają samochód i wykonują inne drobne prace. Inwestycja we własne bezpieczeństwo zawsze się opłaca, a gdy dodamy do tego bardzo wysoki komfort, wygodę i praktyczność tych artykułów BHP, to nie będziesz mieć już wątpliwości, że czas najwyższy uzupełnić swój warsztat właśnie o ubrania robocze.

  W Tara BHP oferujemy odzież ochronną i ubrania robocze markowych producentów, charakteryzujące się bardzo wysoką jakością wykonania, atrakcyjnym wzornictwem, trwałością, a przy tym jeszcze korzystną ceną. W zdecydowanej większości są to produkty polskich, renomowanych firm.

  Sprawdź wszystkie produkty z tej kategorii i skompletuj ubranie robocze czy to dla siebie, czy dla Twoich pracowników. Gwarantujemy szybką dostawę pod wskazany adres!

 • spodnie do pasa

  Spodnie robocze: wygoda, ochrona, bezpieczeństwo

  Spodnie robocze są jednym z najważniejszych elementów ubioru fachowca – co do tego chyba nikt nie ma wątpliwości. Ich zadaniem jest nie tylko ochrona nóg przed urazami (mechanicznymi, oparzeniami, stłuczeniami), ale także zapewnienie pracownikowi maksymalnego komfortu w trakcie wykonywania najróżniejszych prac. Dodatkową zaletą dobrych spodni roboczych jest duża liczba odpowiednio głębokich kieszeni, które ułatwiają przenoszenie narzędzi i minimalizują ryzyko ich zgubienia. Spodnie robocze, w tym modele do pasa, są oczywiście dostępne w sklepie internetowym Tara BHP. Przygotowaliśmy dla Ciebie bardzo interesujące propozycje, charakteryzujące się świetną jakością wykonania oraz nieprzeciętną wygodą noszenia.

  Jakie spodnie robocze kupisz w Tara BHP?

  W naszym sklepie internetowym oferujemy zarówno uniwersalne spodnie robocze, przeznaczone dla osób chcących zapewnić sobie wygodę i bezpieczeństwo niezależnie od wykonywanej pracy, jak również modele specjalistyczne. Zacznijmy może od tych pierwszych, ponieważ cieszą się zdecydowanie największą popularnością wśród klientów Tara BHP.

  Uniwersalne spodnie robocze, jak chociażby bardzo dobry model Hetman 255, to propozycja dla tych, którzy wykonują najróżniejsze roboty fizyczne narażające na kontakt z kurzem, wilgocią, ostrymi przedmiotami, zimną posadzką czy innymi typowymi czynnikami ryzyka występującymi na fachowych stanowiskach. Doskonale sprawdzą się w dekarstwie – są to spodnie do pasa, co oznacza, że można do nich komfortowo przypiąć pas roboczy. Jednak i bez niego spodnie wyróżniają się świetną funkcjonalnością, co jest zasługą aż sześciu kieszeni, w tym jednej bojówkowej.

  Spodnie posiadają rygle w miejscach narażonych na rozerwanie, wypustki z taśmy odblaskowej (wyższy poziom bezpieczeństwa), a także system Aktywne Kolana, skutecznie chroniący stawy kolanowe przed kontuzją.

  Jeśli natomiast chodzi o spodnie robocze do specjalistycznych prac, to na pewno warto zwrócić uwagę na popularny model Pan Spawalnik Plus, wyposażony w nici trudnopalne, wykonane w 100% z bawełny. Te spodnie do pasa są szczególnie polecane spawaczom oraz innym fachowcom, w których pracy występuje zagrożenie kontaktem z bardzo wysoką temperaturą.

  Dlaczego warto zainwestować w porządne spodnie robocze?

  Powód jest oczywisty: markowe spodnie robocze gwarantują najwyższy poziom komfortu oraz ochrony przed typowymi zagrożeniami występującymi na stanowisku pracy. Produkt dobrej jakości posłuży przy tym bardzo długo, stanowiąc świetną inwestycję w bezpieczeństwo własne lub pracowników. Zwłaszcza, że profesjonalne spodnie robocze wcale nie muszą być drogie, o czym przekonasz się zaglądając do tej kategorii produktów w sklepie Tara BHP.

 • bluzy robocze

  Bluzy robocze: komfort i bezpieczeństwo

  Bluzy robocze należą do kategorii najchętniej kupowanej odzieży BHP. Ich największą zaletą jest uniwersalność, dzięki czemu doskonale sprawdzają się na najróżniejszych stanowiskach roboczych. Warto natomiast zauważyć, że w naszym sklepie internetowym są dostępne także specjalistyczne bluzy robocze, przeznaczone do pracy wymagającej szczególnej ochrony przed niekorzystnymi czynnikami środowiskowymi. Niezależnie od tego, jakiej bluzy roboczej potrzebujesz, zawsze stawiaj na najwyższą jakość wykonania. W Tara BHP udowadniamy, że wcale nie trzeba za nią przepłacać.

  Jakie bluzy robocze znajdziesz w Tara BHP?

  W naszym sklepie internetowym oferujemy zarówno uniwersalne, jak i specjalistyczne bluzy robocze. Te pierwsze charakteryzują się przede wszystkim tym, że są bardzo komfortowe w noszeniu, a dzięki wzmocnionym elementom, na przykład łokciom, mogą być intensywnie eksploatowane chociażby na stanowisku murarza czy montera.

  Osobną grupę stanowią bluzy robocze przeznaczone dla konkretnych specjalistów. Tutaj wypada zacząć od bluz dla spawaczy, które charakteryzują się tym, że zostały wykonane z trudnopalnego materiału. To z kolei gwarantuje bardzo wysoki poziom ochrony przed ogniem i temperaturą. Bluza spawalnicza stanowi podstawowy element wyposażenia każdej osoby trudniącej się spawaniem i powinna być bezwzględnie używana zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz budynków.

  Kolejnym przykładem specjalistycznej bluzy roboczej jest model Petrochemik, który – jak sama nazwa wskazuje – jest przeznaczony dla specjalistów pracujących na stanowiskach, na których mają kontakt z substancjami chemicznymi. Materiał tej bluzy roboczej jest niewrażliwy na chemikalia, zapewniając ochronę ciała, a przy tym gwarantując długie użytkowanie.

  Jeśli priorytetem jest nie tylko ochrona, ale też komfort pracownika, warto zainteresować się linią odzieży wykonanej z bawełny lub poliestrowo-bawełnianej. Takie bluzy robocze bardzo dobrze sprawdzają się na stanowiskach, na których nie ma bezpośredniego zagrożenia ze strony niebezpiecznych czynników środowiskowych, jak ogień czy chemikalia. Chronią one natomiast m.in. przed otarciami, przecięciem, kurzem czy np. kontaktem z wełną mineralną.

  Warto również zwrócić uwagę na linię odzieży PREMIUM, do której zaliczymy m.in. dostępną w naszym sklepie internetowym bluzę roboczą BOSS. Zapewnia ona najwyższy komfort noszenia, jest wyposażona w praktyczne kieszenie, bardzo wygodna, a dzięki wzmocnieniom w newralgicznych punktach także ponadprzeciętnie trwała. To świetna inwestycja.

 • spodnie ogrodniczki
 • odzież wodoochronna

  Odzież wodoochronna: nie tylko dla wodniaków

  Spośród całej gamy odzieży ochronnej dostępnej w naszym internetowym sklepie BHP, na szczególną uwagę zasługuje odzież wodoochronna. Jest to bardzo specyficzny rodzaj środka ochrony osobistej, w założeniu przeznaczony dla wodniaków, pływaków oraz osób pracujących w pobliżu zbiorników wodnych. Warto natomiast wiedzieć, że z takiej odzieży powinny korzystać wszystkie osoby bezpośrednio lub pośrednio narażone na kontakt z wodą, w tym chociażby pracownicy myjni, stoczni, ale też osoby odpowiedzialne za utrzymanie dużych powierzchni w czystości. Sprawdź wszystkie produkty z kategorii odzieży wodoochronnej, które przygotowaliśmy dla Ciebie w Tara BHP.

  Czym właściwie jest odzież wodoochronna?

  Podstawowym artykułem BHP z kategorii odzieży ochronnej jest oczywiście kamizelka wypornościowa (ratunkowa), nazywana również potocznie kapokiem. Mówimy tutaj o niezwykle ważnym elemencie wyposażenia osób, w których profesji występuje ryzyko wpadnięcia do wody. Nawet jeśli pracownik potrafi pływać, to i tak powinien mieć zapewnioną dodatkową ochronę w postaci właśnie kamizelki.

  W Tara BHP oferujemy kamizelkę wodoochronną 100 N, przeznaczoną dla pływaków, do pracy w pobliżu zbiorników wodnych, ale także do rekreacji. Może być ona elementem wyposażenia stanic wodniackich, wypożyczalni sprzętu pływającego, jachtów i innych jednostek. Zwracamy uwagę na bardzo wygodną konstrukcję kamizelki, która zapewnia pełną swobodę ruchów, jest łatwa w założeniu, posiada usztywniony kołnierz oraz uchwyt do wyławiania, co dodatkowo podnosi poziom bezpieczeństwa.

  Odzież wodoochronna to także wszelkiego rodzaju akcesoria zabezpieczające pracownika przed kontaktem z wodą, co jest szczególnie ważne w profesjach bezpośrednio związanych z pracą na jednostkach pływających – mamy tutaj na myśli marynarzy i innych pracowników branży armatorskiej. Odzież wodoochronna zabezpiecza również przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi, minimalizując ryzyko wychłodzenia ciała i tym samym znacząco poprawiając komfort realizacji robót w środowisku wodnym i mokrym.

  Kup odzież wodoochronną w Tara BHP

  Nasza internetowa hurtownia BHP zapewnia Ci dostęp do wysokiej jakości odzieży wodoochronej markowych producentów, ale jednocześnie w bardzo atrakcyjnej cenie. Gwarantujemy szybką wysyłkę zakupionych produktów pod same drzwi oraz profesjonalne doradztwo na etapie wyboru odzieży.

 • odzież zimowa
na stronę
Pokazuje 1 - 12 z 66 elementów
Pokazuje 1 - 12 z 66 elementów

Ochrona ciała: pracuj bezpiecznie i komfortowo

Niezależnie od tego, czy wykonujesz pracę fizyczną zawodowo, czy tylko hobbystycznie, w pierwszej kolejności zawsze musisz zadbać o swoje bezpieczeństwo, a w drugiej o wygodę. Obie te potrzeby realizuje markowa odzież BHP, którą wykorzystujemy do ochrony ciała przed różnego rodzaju urazami mechanicznymi, ale też niekorzystnymi warunkami środowiskowymi. W sklepie Tara BHP przygotowaliśmy dla Ciebie bardzo szeroki wybór odzieży do ochrony ciała, która sprawdzi się zarówno w profesjonalnej firmie, jak i przydomowym warsztacie, a nawet w ogrodzie. Sprawdź nasze propozycje.

T-shirty i koszule

Kompletowanie odzieży do ochrony ciała warto zacząć właśnie od tych elementów garderoby roboczej. T-shirty i koszule sprawdzają się bez względu na rodzaj wykonywanej pracy. Są bardzo komfortowe, zapewniają odprowadzanie ciepła i wilgoci, a przy tym można je łatwo utrzymywać w czystości.

Bezrękawniki i polary

Ochrona ciała w trakcie pracy w niskiej temperaturze nabiera szczególnego znaczenia, ponieważ tutaj dodatkowym czynnikiem ryzyka jest chłód. Aby zapewnić sobie odpowiedni komfort i bezpieczeństwo zainwestuj w bezrękawnik i/lub polar roboczy. Taka odzież świetnie sprawdza się w okresach przejściowych (jesień, wczesna wiosna, łagodna zima).

Odzież ostrzegawcza

Pełni nie tylko funkcję ochronną, ale również zapewnia dobrą widoczność pracownika z odległości. Jest to niezwykle istotne podczas prowadzenia robót w pasie drogowym oraz wszędzie tam, gdzie występuje ograniczenie widzialności (np. praca po zmroku).

Odzież specjalistyczna

Ta grupa produktów obejmuje odzież przeznaczoną dla profesjonalistów wykonujących specjalistyczne prace np. w przemyśle, w tym wymagających ochrony przed czynnikami chemicznymi oraz wysoką temperaturą.

Ubrania robocze

Ubrania robocze muszą być zarówno wygodne, jak i bardzo odporne na przedwczesne zużycie, a przy tym maksymalnie funkcjonalne. Taką odzież kupisz w sklepie Tara BHP. Mamy odzież do ochrony ciała dla każdego profesjonalisty i hobbysty!

Spodnie do pasa

Największą zaletą takich spodni jest oczywiście fakt, iż umożliwiają wygodne i pewne przypięcie pasa roboczego, a tym samym zapewnienie sobie stałego dostępu do potrzebnych narzędzi.

Bluzy robocze

Są bardzo lubiane przez profesjonalistów z uwagi na fakt, że dobrze chronią przed niską temperaturą, ale jednocześnie można się ich szybko pozbyć, gdyby zrobiło się zbyt gorąco.

Ogrodniczki

Wbrew pozorom nie są zarezerwowane tylko do prac w ogrodzie! Te bardzo uniwersalne spodnie świetnie sprawdzają się w robotach instalacyjnych czy mechanicznych, pozwalając mieć zawsze pod ręką drobne narzędzia.

Odzież wodoochronna

Jak sama nazwa wskazuje zadaniem tej odzieży jest ochrona ciała przed działaniem wilgoci. Stosuje się ją zatem we wszystkich profesjach, w których występuje ryzyko narażenia na kontakt z wodą (np. praca na statku).

Odzież zimowa

Konieczna nie tylko podczas pracy na świeżym powietrzu w sezonie zimowym, ale także wtedy, gdy pracownik jest narażony na stałe przebywanie w warunkach niskiej temperatury otoczenia (np. praca w chłodni). Już teraz sprawdź wszystkie środki do ochrony ciała, jakie oferujemy w sklepie internetowym Tara BHP.