odzież specjalistyczna 

Jest 25 produktów.
na stronę
Pokazuje 1 - 12 z 25 elementów
Pokazuje 1 - 12 z 25 elementów

Odzież specjalistyczna: gdy potrzebny jest najwyższy poziom ochrony

Są takie profesje, które nierozerwalnie wiążą się z podwyższonym ryzykiem wypadku, kontuzji czy choroby zawodowej. Każda osoba, która je wykonuje, powinna z jednej strony mieć świadomość istnienia czynników ryzyka, a z drugiej korzystać z minimalizujących je środków ochrony osobistej. Do takich zaliczamy odzież specjalistyczną, która jest dostępna w naszej internetowej hurtowni BHP. Sprawdź wszystkie propozycje, jakie dla Ciebie przygotowaliśmy i zainwestuj w markową odzież specjalistyczną oraz bezpieczeństwo swoje i Twoich pracowników.

Przykłady odzieży specjalistycznej

Odzież specjalistyczna jest zaliczana do bardzo szerokiej kategorii odzieży ochronnej, ale poświęciliśmy jej osobny dział w naszym sklepie BHP z uwagi na specyfikę jej zastosowania. Z takiej odzieży należy korzystać zawsze wtedy, gdy występuje realne ryzyko narażenia się na niebezpieczne czynniki towarzyszące wykonywanej pracy.

Klasycznym przykładem będzie tutaj kombinezon pyłochronny dla piaskowacza. Taki kombinezon szczelnie zakrywa ciało i tym samym zapewnia odpowiedni poziom ochrony podczas piaskowania, chociażby elementów metalowych.

Kolejnym specyficznym elementem odzieży ochronnej do specjalistycznych zastosowań jest ubranie dla spawacza. Mówimy tutaj o bardzo odpowiedzialnej profesji, z której wykonywaniem wiążą się konkretne zagrożenia – przede wszystkim narażenie na działanie wysokiej temperatury oraz ryzyko poparzenia przez iskrę czy metalowy element. Stąd wymaga się, aby wyposażyć spawacza w odzież specjalistyczną, która minimalizuje prawdopodobieństwo tego typu wypadków.

Warto również wspomnieć o odzieży specjalistycznej dla pracowników mających kontakt z substancjami chemicznymi. Przykładem mogą być tutaj ogrodniczki Petrochemik, które rekomendujemy osobom bezpośrednio lub pośrednio mającym kontakt z różnymi niebezpiecznymi surowcami, produktami i półproduktami, jak chociażby oleje, smary, płyny itd.

Najważniejsze jest to, że odzież specjalistyczną zawsze dobieramy do konkretnych zastosowań, aby w ten sposób móc w pełni wykorzystać jej właściwości. Nie można jej też zastępować uniwersalną odzieżą ochronną, ponieważ nie każde np. spodnie robocze są odporne na działanie wysokiej temperatury czy kontakt z substancjami chemicznymi.

Szukasz odzieży specjalistycznej? Sprawdź ofertę Tara BHP!

W naszej hurtowni BHP online kupisz markową odzież specjalistyczną do najróżniejszych zastosowań. Stawiamy na produkty dobrej jakości, a przy tym dostępne w bardzo atrakcyjnych cenach.