okulary/gogle 

Jest 18 produktów.
na stronę
Pokazuje 1 - 12 z 18 elementów
Pokazuje 1 - 12 z 18 elementów

Okulary i gogle: zadbaj o skuteczną ochronę wzroku

Wykonywanie różnych specjalistycznych prac, również w warunkach domowych czy ogrodowych, zawsze wiąże się z ryzykiem urazu lub nawet poważnego wypadku. Tym bardziej nie można bagatelizować znaczenia ochrony swojego ciała przed niekorzystnymi czynnikami. Mimo to często widuje się osoby, które nawet pomimo stosowania odzieży ochronnej i używania rękawic, zapominają o zabezpieczeniu narządu wzroku. Jest to bardzo ryzykowne, a przecież mamy do dyspozycji skuteczne i bardzo wygodne w noszeniu środki ochrony. To oczywiście okulary i gogle, które kupisz w naszym internetowym sklepie BHP. Sprawdź, kiedy mogą Ci się one przydać, a kiedy wręcz obowiązkowo należy je nosić.

Okulary i gogle, czyli kwestia zdrowego rozsądku

Trudno zrozumieć, dlaczego tak wiele osób, w tym doświadczonych profesjonalistów, jak ognia unika zakładania okularów i gogli ochronnych. Pewnie wynika to z przeświadczenia, że ich noszenie jest niewygodne, a po trosze pewnie też z zapominalstwa. Ci, którzy ulegli przez to poważnemu wypadkowi, mogą natomiast zaświadczyć, jak ogromne znaczenie ma stosowanie ochrony wzroku.

Urazy oczu należą do najczęściej występujących w przemyśle. Wystarczy chwila nieuwagi lub zwykły pech, aby doszło do np. uszkodzenia wzroku przez metalowy odłamek, fragment gruzu czy choćby drzazgę. Ryzyko jest tutaj więcej niż prawdopodobne, a przecież możemy się przed nim całkowicie zabezpieczyć stosując okulary i gogle BHP. Zwłaszcza, że wybór takich akcesoriów ochrony osobistej jest bardzo szeroki i nie ma żadnego problemu ze znalezieniem produktu, który będzie odpowiadać pracownikowi pod względem komfortu czy nawet designu.

Okulary dla spawaczy

To specjalna kategoria okularów i gogli, na którą szczególną uwagę powinny zwrócić osoby zajmujące się spawaniem – czy to zawodowo, czy okazjonalnie. Okulary dla spawaczy mają tę przewagę nad klasycznymi maskami czy przyłbicami, że zapewniają bardzo wysoki komfort noszenia. Praktycznie w ogóle nie czuć ich na nosie, są lekkie, wygodne, a przy tym skutecznie chronią oczy przed rozbłyskami i urazami mechanicznymi (np. odprysk opiłku metalu). Okulary dla spawaczy pozwalają zachować obie ręce wolne, co także bardzo ułatwia pracę. Kupisz je w naszym sklepie z artykułami BHP.

Niezależnie od tego, jakie okulary i gogle są Ci potrzebne, na pewno znajdziesz je w Tara BHP. Sprawdź wszystkie propozycje i wybierz te akcesoria, które mają najlepsze zastosowanie w Twojej profesji. Pamiętaj: ochrona oczu to podstawa!