Ochrona nóg 

Jest 18 produktów.

Podkategorie

 • obuwie gumowe

  Obuwie gumowe: prosty sposób na suche stopy

  Obuwie gumowe jest bardzo niedocenianą kategorią odzieży ochronnej. Wiele osób traktuje je po macoszemu, uznając, że to przecież tylko „zwykłe kalosze”. Okazuje się jednak, że obuwie BHP z gumy ma bardzo szerokie zastosowanie w różnych gałęziach przemysłu, w pracach domowych i ogrodowych, sprawdza się również w branży spożywczej czy chemicznej. Podstawowym zadaniem obuwia gumowego jest oczywiście ochrona stóp pracownika przed przemoczeniem oraz kontaktem z potencjalnie niebezpiecznymi substancjami. W naszej internetowej hurtowni BHP znajdziesz szeroki wybór butów BHP z gumy zarówno do profesjonalnych, jak i amatorskich zastosowań.

  Obuwie gumowe do zadań specjalnych

  Przegląd tej kategorii produktów BHP zacznijmy od obuwia gumowego, które jest przeznaczone dla profesjonalistów, potrzebujących solidnego zabezpieczenia stóp przed niekorzystnymi warunkami pogodowymi oraz umożliwiających bezpieczne poruszanie się np. po placu budowy. Tutaj uwagę od razu przykuwa obuwie trekkingowe, charakteryzujące się wysoką cholewką, mocno wyprofilowaną podeszwą oraz wzmocnioną konstrukcją. Jest to obuwie gumowe, które z powodzeniem można wykorzystywać na każdym placu budowy, jak również podczas pracy na wysokości i wszędzie tam, gdzie potrzebujemy doskonałej przyczepności. Świetnie sprawdza się również w sezonie zimowym!

  Jeśli potrzebujesz kaloszy do pracy w ogrodzie czy na budowie, to także znajdziesz je w naszym sklepie BHP. Popularne gumofilce nadal są niezastąpione w trudnych warunkach pogodowych i gruntowych. Ich największą zaletą jest zagwarantowanie 100% ochrony przed wilgocią, jak również bardzo łatwe utrzymanie w czystości.

  Warto również wspomnieć o obuwiu gumowym przeznaczonym do pracy w bardzo niebezpiecznych warunkach, jak chociażby w kopalniach oraz wszędzie tam, gdzie istnieje wysokie ryzyko wybuchu. Bezpieczne kalosze posiadają wzmocnioną konstrukcję noska, a dodatkowo są w pełni odporne na działanie olejów oraz mają właściwości antyelektrostatyczne.

  Do ogrodu, na halę produkcyjną, dla branży spożywczej i gastronomicznej

  Obuwie gumowe doskonale sprawdza się wszędzie tam, gdzie z jednej strony chcemy sobie zapewnić maksimum wygody, a z drugiej wymagane jest bardzo dokładne dbanie o czystość obuwia. Przykładem może być właśnie branża gastronomiczna. Tutaj szczególnie rekomendujemy praktyczne chodaki gumowe, które zapewniają komfort noszenia nawet przez cały dzień. Ciekawym wyborem będą również klapki gumowe, które z powodzeniem można wykorzystać w środowisku zawodowym, ale i domowym.

 • półbuty

  Półbuty BHP: wygodne, bezpieczne, uniwersalne

  Nikogo nie trzeba przekonywać, że buty ochronne stanowią jeden z najważniejszych elementów wyposażenia każdego profesjonalisty wykonującego prace instalacyjne, monterskie, budowlane, drogowe, brukarskie czy nawet ogrodnicze. Wybór butów BHP jest na tyle szeroki, że bez problemu można znaleźć takie, które z jednej strony zapewnią maksimum ochrony, a z drugiej będą wygodne w noszeniu przez cały dzień. Szczególną uwagę warto tutaj zwrócić na półbuty BHP, które należą do najchętniej wybieranego obuwia ochronnego w naszej hurtowni BHP. Co decyduje o ich popularności? Dlaczego warto w nie zainwestować? Kto powinien to zrobić?

  Największe zalety półbutów ochronnych

  Półbuty ochronne, nazywane też półbutami BHP, cechuje bardzo ważna zaleta: są niezwykle wręcz uniwersalne. Można z nich korzystać niezależnie od warunków pogodowych, w dowolnym środowisku i przy wykonywaniu większości profesjonalnych prac. W odróżnieniu od butów ochronnych z wysoką cholewką, zapewniają pracownikowi wyższy komfort noszenia (nie ma wrażenia pocenia się stopy, co jest szczególnie ważne w okresach wysokich temperatur).

  Kolejną zaletą półbutów jest estetyczny wygląd. W naszym sklepie BHP są dostępne modele, w których z powodzeniem można chodzić po ulicy. Nie brakuje też osób, które wybierając półbuty ochronne z myślą o użytkowaniu ich podczas górskiego trekkingu. To mówi wiele na temat nie tylko ich designu, ale też wygody i bezpieczeństwa noszenia.

  Komu polecamy półbuty BHP?

  Półbuty ochronne dzięki wzmocnionej konstrukcji (zwłaszcza noska) zapewniają odpowiednio wysoki poziom bezpieczeństwa podczas wykonywania najróżniejszych prac, przy których występuje ryzyko np. zmiażdżenia stopy czy urazu palców. Do takich profesji zaliczymy chociażby:

  • Robotników budowlanych
  • Monterów wentylacji i klimatyzacji
  • Elektryków i elektrotechników
  • Automatyków
  • Dekarzy
  • Murarzy
  • Cieśli
  • Mechaników samochodowych

  To tylko przykłady, bo praktyka pokazuje, że półbuty ochronne doskonale sprawdzają się w większości profesji, nie tylko związanych z przemysłem, ale też chociażby ogrodnictwem, logistyką czy branżą komunalną.

  Wybierz półbuty dla siebie

  Nasza internetowa hurtownia BHP przygotowała dla Ciebie szeroki wybór półbutów ochronnych, różniących się designem, materiałem czy rodzajem cholewki i podeszwy. Sprawdź wszystkie propozycje dostępne w popularnych rozmiarach i wybierz te, które najlepiej sprawdzą się w Twojej profesji.

 • Sandały ochronne

  Sandały ochronne, czyli wygodny sposób na bezpieczną pracę

  Obuwie ochronne czy szerzej – obuwie BHP kojarzy się nam przede wszystkim z topornymi butami z wzmocnioną cholewką i grubą podeszwą. Tymczasem w tej kategorii znajdziemy również sandały. Niedoceniane, często kompletnie pomijane na etapie kompletowania wyposażenia ochronnego, mogą okazać się strzałem w dziesiątkę dla osób ceniących sobie nie tylko bezpieczeństwo, ale również wysoki komfort pracy. Sandały są oczywiście dostępne w ofercie naszej hurtowni BHP – sprawdź i wybierz model dla siebie.

  W jakich zastosowaniach najlepiej sprawdzają się sandały?

  Sandały to przede wszystkim komfort dla stopy, dlatego radzimy wybierać je do wykonywania prac, w trakcie których na pierwszym miejscu jest wygoda i minimalizowanie zmęczenia. Jeśli pracujesz w warunkach podwyższonej temperatury, czy to wewnątrz, czy też na zewnątrz budynków, nie jesteś przy tym narażony na niekorzystne zjawiska atmosferyczne, jak wilgoć, to śmiało możesz zdecydować się właśnie na sandały.

  Ten rodzaj obuwia BHP będzie również idealnym wyborem dla osób wykonujących tzw. czyste prace, czyli między innymi elektryków i elektromonterów, głównie pracujących wewnątrz budynków. W takich warunkach nie ma zwykle potrzeby stosowania specjalistycznego obuwia ochronnego, a dużo ważniejsze jest zapewnienie stopom skutecznej wymiany powietrza.

  Sandały z powodzeniem można stosować w prostych pracach ogrodowych, a także w takich branżach, jak gastronomiczna, spożywcza czy nawet produkcyjna. Pisząc krótko: będą doskonałym wyborem wszędzie tam, gdzie nie ma bezpośredniego ryzyka urazów stóp, natomiast bardzo ważne jest zapewnienie sobie komfortu noszenia przez cały dzień.

  Jakie sandały kupisz w naszym sklepie BHP?

  Oferujemy przede wszystkim sandały renomowanych producentów, cieszących się dużym zaufaniem użytkowników, obecnych na rynku od wielu lat. Jednym z najciekawszych modeli dostępnych w naszej internetowej hurtowni BHP są sandały wykonane z zamszu, wyposażone w stalowy podnosek – pełnią więc funkcję ochronną.

  Warto zwrócić uwagę na podeszwę środkową wykonaną z kevlaru, która jest bardzo odporna na odkształcenia. Dzięki temu w tych sandałach spokojnie można chodzić po nierównej nawierzchni i nadal odczuwać bardzo wysoki komfort. Zamknięta pięta dodatkowo chroni stopę przed urazami oraz minimalizuje ryzyko np. naderwania czy zerwania ścięgna Achillesa. Wygodne zapięcie na rzep ułatwia szybkie założenie sandałów. Podeszwa jest antystatyczna i odporna na działanie olejów, stąd te sandały spokojnie mogą być użytkowane na przykład przez mechaników czy osoby pracujące w branży chemicznej i spożywczej.

 • Trzewiki ochronne

  Trzewiki: obuwie ochronne do zadań specjalnych

  Tych butów ochronnych nie trzeba chyba nikomu przedstawiać. Trzewiki stanowią najpopularniejszy rodzaj obuwia BHP. Spotyka się je na budowach, w ogrodnictwie, w przemyśle, w branży logistycznej i transportowej, w służbach komunalnych i wszędzie tam, gdzie liczy się zarówno wysoki komfort, jak i bezpieczeństwo pracowników. Trzewiki chętnie kupują również majsterkowicze oraz osoby wykonujące różne drobne prace w domu czy w ogrodzie. Ten rodzaj obuwia ochronnego ma wiele istotnych zalet, o których warto wspomnieć. Przeczytaj, a następnie wybierz trzewiki dla siebie w naszej internetowej hurtowni BHP.

  Najważniejsze zalety trzewików

  Trzewiki to bardzo charakterystyczne obuwie ochronne. Od innych rodzajów butów roboczych różni je przede wszystkim wysoka cholewka, zwykle sięgająca lekko za kostkę. Dzięki temu buty doskonale stabilizują staw skokowy, którego kontuzje należą do najczęstszych urazów przy pracy w naszym kraju. Solidna cholewa zapewnia pracownikowi wysoki poziom bezpieczeństwa podczas chodzenia po nierównościach, wchodzenia na rusztowania i drabiny czy też wspinania się na inne konstrukcje.

  Ważną zaletą trzewików jest też wzmocniona konstrukcja, która świetnie chroni stopę przed zmiażdżeniem czy innego typu urazami mechanicznymi. Dlatego takie obuwie robocze należy nosić zawsze, gdy istnieje choćby teoretyczne ryzyko wypadku. Najchętniej stosuje się je w takich branżach, jak:

  • Budowlana
  • Motoryzacyjna
  • Produkcyjna
  • Stalowa
  • Górnicza
  • Wydobywcza
  • Transportowa
  • Logistyczna
  • Brukarska
  • Drogowa

  Dodatkowo warto wspomnieć, że trzewiki są po prostu bardzo wygodne w noszeniu i z powodzeniem można je użytkować praktycznie przez cały rok. Szczególnie dobrze sprawdzają się w sezonie jesienno-zimowym, zapewniając pracownikom odpowiedni komfort termiczny.

  Trzewiki z wysoką cholewką do konkretnych zastosowań

  Trzeba podkreślić, że obecnie w ofercie dobrych hurtowni BHP znajduje się obuwie stworzone specjalnie z myślą o przedstawicielach konkretnych zawodów. Dotyczy to również kategorii trzewików. W Tara BHP oferujemy między innymi trzewiki dla pilarzy, które doskonale chronią przed skutkami zarówno upadku drzewa, jak również przypadkowego zacięcia piłą łańcuchową.

  Kolejnym ciekawym modelem w naszej ofercie są trzewiki dla dekarzy, które dzięki specjalnej konstrukcji podeszwy mają właściwości antypoślizgowe i umożliwiają utrzymanie równowagi nawet na pochyłej konstrukcji dachu.

  Sprawdź wszystkie modele trzewików dostępnych w ofercie hurtowni Tara BHP!

 • pozostały asortyment
na stronę
Pokazuje 1 - 12 z 18 elementów
Pokazuje 1 - 12 z 18 elementów

Ochrona nóg: bo wypadki chodzą po ludziach…

W sklepie internetowym Tara BHP znajdziesz bardzo szeroki wybór obuwia roboczego, które znajduje zastosowanie w każdym rodzaju działalności – zarówno profesjonalnej, jak i hobbystycznej. Ochrona nóg to jeden z najważniejszych aspektów związanych z BHP w miejscu pracy. Dotyczy to nie tylko zawodów szczególnie narażonych na wypadki (np. pracownicy fizyczni), ale też tych, w których teoretycznie występuje niskie ryzyko urazów. W tej kategorii produktów przygotowaliśmy dla Ciebie wszelkie środki służące ochronie nóg, na czele z obuwiem BHP i specjalistycznym.

Buty, czyli podstawa ochrony nóg

Rolą obuwia roboczego nie jest tylko zabezpieczanie stóp pracownika przed np. urazami mechanicznymi, ale także zapewnianie mu wysokiego komfortu pracy. Stąd od dobrych butów BHP wymaga się wygody, dobrego wyprofilowania, skutecznego odprowadzania wilgoci oraz regulowania temperatury w cholewce. Wszystkie te kryteria spełniają buty ochronne, które kupisz w sklepie Tara BHP.

Oferujemy wszelkie popularne rodzaje obuwia roboczego, w tym:

 • Obuwie gumowe – doskonale sprawdzające się na stanowiskach, na których pracownik może mieć kontakt ze środkami chemicznymi czy też jest narażony na stałe przebywanie w warunkach podwyższonej wilgotności.
 • Półbuty – bardzo uniwersalne i wygodne, świetnie sprawdzające się podczas pracy w takich pomieszczeniach, jak magazyny czy obiekty przemysłowe. Dobre półbuty muszą zapewniać pracownikowi wysoki komfort chodzenia oraz charakteryzować się antypoślizgową podeszwą.
 • Sandały – sandały robocze są zdecydowanie najlepszym wyborem w sytuacji, gdy wykonujemy prace w warunkach podwyższonej temperatury otoczenia, a więc m.in. w okresie letnim, w kotłowniach czy na halach produkcyjnych. Są przewiewne, a przy tym skutecznie chronią stopę przed urazami mechanicznymi.
 • Trzewiki – to prawdopodobnie najpopularniejsze obuwie robocze w naszym kraju. Wpływa na to fakt, iż mamy tutaj do czynienia z bardzo uniwersalnym typem butów, dobrze sprawdzających się zarówno podczas pracy wewnątrz, jak i na zewnątrz pomieszczeń. Dodatkowym atutem jest to, że trzewiki zapewniają solidne podparcie dla stawu skokowego, co minimalizuje ryzyko dość powszechnej kontuzji kostki.
 • Obuwie dla pilarzy – charakterystyczne dla tego rodzaju obuwia jest to, że zapewnia ono ścisłe przyleganie cholewy do stopy i kostki, co minimalizuje efekt dostawania się do środka wiór podczas cięcia drewna. Dodatkowo buty te dobrze chronią przed urazami mechanicznymi.

Ochrona nóg to nie tylko buty

Bardzo ważnym środkiem ochrony osobistej dla pracowników wykonujących roboty, w ramach których dochodzi do bezpośredniego kontaktu nóg z podłożem, są nakolanniki. Wykorzystuje się je w takich zawodach, jak glazurnik, parkieciarz, monter paneli, hydraulik, elektryk etc. W sklepie Tara BHP kupisz markowe nakolanniki, które zapewniają wysoki komfort pracy i ochrony stawów kolanowych, a przy tym wyróżniają się dużą trwałością. Dodatkowo oferujemy klapki czy chodaki, które stanowią bardzo dobre uzupełnienie wyposażenia ochronnego nóg zarówno dla profesjonalistów, jak i osób hobbystycznie wykonujących różne prace w domu czy w ogrodzie.