odzież ostrzegawcza 

Jest 5 produktów.
Pokazuje 1 - 5 z 5 elementów
Pokazuje 1 - 5 z 5 elementów

Odzież ostrzegawcza: dla lepszej widoczności i bezpieczeństwa

Wykonywanie jakichkolwiek robót w warunkach ograniczonej widzialności wymaga stosowania odpowiednich artykułów BHP, na czele z odzieżą ostrzegawczą. Dzięki niej pracownik jest dobrze widoczny nawet ze znacznej odległości, co w oczywisty sposób zwiększa bezpieczeństwo jego i innych osób znajdujących się w pobliżu. W naszej hurtowni BHP kupisz odzież ostrzegawczą wysokiej jakości w bardzo atrakcyjnych cenach. Sprawdź wszystkie propozycje.

Kto musi korzystać z odzieży ostrzegawczej?

Specjalistyczna odzież ochronna, do której zaliczamy odzież ostrzegawczą, jest dedykowana pracownikom, którzy mogliby być narażeni na czynniki ryzyka związane z gorszymi warunkami oświetleniowymi. Najbardziej oczywistą grupą użytkowników takiej odzieży BHP są drogowcy oraz osoby zajmujące się utrzymaniem dróg, autostrad i całej infrastruktury.

Kolejnymi pracownikami, którzy powinni korzystać z odzieży ostrzegawczej, są ci realizujący roboty po zmroku lub wcześnie rano, zwłaszcza w sezonie jesienno-zimowym. Dzięki elementom odblaskowym są doskonale widoczni z daleka, co minimalizuje ryzyko wypadków oraz bardzo ułatwia organizację pracy np. na placu budowy czy w magazynie.

Odzież ostrzegawcza jest obowiązkowym elementem wyposażenia operatorów maszyn, jak również osób zajmujących się ich obsługą serwisową oraz pracujących w bezpośredniej bliskości ciężkiego sprzętu budowlanego. Elementy odblaskowe gwarantują, że operator w porę zauważy innego pracownika i nie dojdzie dzięki temu do ryzykownej sytuacji.

W odzież ostrzegawczą muszą zostać wyposażeni także operatorzy żurawi, wózków widłowych, dźwigów, pracownicy magazynów, ale też chociażby osoby odpowiedzialne za obsługę autolawety.

Ponadto pamiętajmy, że do kategorii odzieży ostrzegawczej zaliczamy kamizelki odblaskowe, stanowiące niezbędne wyposażenia kabiny samochodu prowadzonego przez kierowcę zawodowego. Taką kamizelkę bezwzględnie należy założyć przed opuszczeniem kabiny na autostradzie, drodze ekspresowej oraz na drogach niższej kategorii w warunkach pogorszonej widzialności.

Kup odzież ostrzegawczą w Tara BHP!  

Odzież ostrzegawcza jest dostępna w stałej ofercie naszej internetowej hurtowni BHP. Stawiamy na produkty bardzo dobrej jakości, które gwarantują długą trwałość oraz wygodę noszenia, a przy tym spełniają obowiązujące w Polsce normy.

Sprawdź wszystkie propozycje przygotowane przez Tara BHP i wybierz odpowiednie akcesoria ochronne dla siebie lub Twoich pracowników.