Czapka spawalnicza SPEEDGLAS

Nowy produkt

Czapka SPEEDGLAS 954410 pod przyłbicę spawalniczą.

Więcej szczegółów

Więcej informacji

Czapka spawalnicza Speedglass to jeden z najpopularniejszych modeli na rynku, chętnie wybierany przez profesjonalnych spawaczy dbających o swój komfort i bezpieczeństwo. Prezentowana czapka spawalnicza pod przyłbicę zapewnia bardzo wysoki poziom ochrony zarówno przed temperaturą, jak i iskrami czy odpryskami, które standardowo towarzyszą procesowi spawania. Zakup tej czapki dla spawacza jest jedną z najlepszych inwestycji we własne bezpieczeństwo. Zwłaszcza, że ten markowy produkt kupisz teraz w wyjątkowo atrakcyjnej cenie. Dowiedz się o nim więcej.

Po co zakłada się czapkę spawalniczą?

Niestety, to pytanie zadają sobie również bardzo doświadczeni spawacze, co tylko świadczy o tym, że wciąż mamy sporo do nadrobienia w kwestii poszanowania dla przepisów i zaleceń BHP. Faktem jest, że czapki spawalniczej nie zakładają ci spawacze, którzy do tej pory nie ulegli żadnemu wypadkowi – po prostu mieli szczęście. Natomiast ci fachowcy, którzy mają pełną świadomość tego, jak niebezpieczny zawód wykonują, nie wyobrażają sobie rozpoczęcia pracy na stanowisku przed założeniem czapki spawalniczej.

Podstawowym zadaniem takiej czapki jest zapewnienie dodatkowej ochrony przed odpryskami, na przykład opiłkami metali (dlatego można i warto ją zakładać także np. do szlifowania i cięcia różnych materiałów). Dzięki tej czapce nie dojdzie do kontaktu odprysku z głową pracownika, co eliminuje ryzyko bolesnego urazu, oparzenia czy nawet zapłonu włosów. Takie wypadki się zdarzają, zagrożenie wcale nie jest tylko teoretyczne.

Prezentowaną czapkę spawalniczą zakłada się pod przyłbicę, choć będzie odpowiednia również dla spawaczy, którzy preferują pracę w okularach spawalniczych. Produkt jest bardzo miękki, przyjemny w dotyku i przewiewny. Zapewnia dodatkową ochronę przed wysoką temperaturą, co realnie ogranicza zmęczenie nawet po całym dniu pracy na stanowisku.

Czapka spawalnicza Speedglass posiada delikatny daszek, dzięki czemu można ją nasunąć lekko nad oczy. Przynosi to bardzo konkretną korzyść. Otóż materiał czapki chłonie pot, który nie dostaje się do oczu spawacza. Wpływa to zarówno na komfort, jak i bezpieczeństwo pracy, dodatkowo zapobiegając parowaniu okularów czy maski spawalniczej.

Ta czapka dla spawacza została wykonana z materiału bardzo wysokiej jakości, jest elastyczna i świetnie dopasowuje się do kształtu głowy. Produkt jest dostępny w kolorze czarnym z logo Speedglas umieszczonym po bokach czapki.

Czapka jest rekomendowana przez ekspertów Tara BHP i polecana wszystkim profesjonalistom ceniącym sobie komfort oraz bezpieczeństwo podczas wykonywania prac spawalniczych.