Informacja

Producenci

Nowe produkty

Dostawcy

Co kupić, poza odzieżą roboczą, by zadbać o BHP w miejscu pracy?

Co kupić, poza odzieżą roboczą, by zadbać o BHP w miejscu pracy?

Niezależnie od tego, w jakiej działasz branży, z pewnością doskonale zdajesz sobie sprawę z wagi dbania o bezpieczeństwo i higienę pracy. Jeśli jesteś pracodawcą, to obowiązek zapewnienia pracownikom komfortowych i bezpiecznych warunków spoczywa właśnie na Twoich barkach. Zbyt wielu właścicieli firm wychodzi z mylnego założenia, że w zasadzie, to wystarczy tylko zaopatrzyć pracowników w odzież roboczą, aby mieć kwestię BHP „z głowy”. To nieprawda. W rzeczywistości Twoi podwładni powinni dysponować także innymi akcesoriami umożliwiającymi zadbanie o BHP w miejscu pracy. Niektóre z nich są powszechnie stosowane, inne bywają traktowane po macoszemu. W naszym poradniku przygotowaliśmy listę takich akcesoriów must have, w które zdecydowanie warto zainwestować – szczególnie w branżach, w których zwyczajowo występuje wysokie ryzyko groźnych wypadków.

Okulary ochronne

Jeśli mielibyśmy wskazać te artykuły ochrony osobistej, których używanie jest najczęściej lekceważone przez pracowników, to bez wątpienia w tej grupie znalazłyby się właśnie okulary ochronne. Trudno zrozumieć, z czego wynika ta dość powszechna niechęć do stosowania ochrony wzroku. Z lenistwa? Z braku świadomości? To bez znaczenia. Ważne, by jak najszybciej zmienić szkodliwe nawyki – a nie ma lepszego sposobu, niż zaopatrzenie całej załogi w okulary ochronne i wydanie polecenia używania tych akcesoriów.

Okulary ochronne zabezpieczają przed bardzo prawdopodobnymi skutkami uszkodzenia gałki ocznej w wyniku kontaktu z:

  • Iskrami
  • Opiłkami
  • Drzazgami
  • Źdźbłami trawy
  • Pyłem
  • Kurzem
  • Owadami
  • Rozbłyskami (w przypadku okularów spawalniczych)

W ofercie naszego sklepu znajdziesz okulary ochronne m.in. renomowanej firmy 3m, dostępne w różnych wariantach, dzięki czemu bez problemu skompletujesz zestaw dla wszystkich pracowników. To pierwszy krok w kierunku do zapewnienia im naprawdę bezpiecznych warunków pracy, zgodnych z zasadami BHP.

Półbuty ochronne

Dlaczego akurat półbuty? Ponieważ nie możemy mieć pewności, w jakiej działasz branży, dlatego postawiliśmy na najbardziej uniwersalny typ obuwia ochronnego. Półbuty świetnie sprawdzą się zarówno w firmie budowlanej, jak i restauracji. Może ich używać kelner, kucharz, operator maszyny budowlanej, pracownik produkcji etc.

Półbuty ochronne są bardzo praktyczne, ponieważ z jednej strony zapewniają wysoki poziom bezpieczeństwa i chronią przed typowymi urazami (zbicie palców, zmiażdżenie stopy, przebicie itp.), a z drugiej gwarantują pracownikom bardzo wysoki komfort noszenia. Nic dziwnego, że większość pracowników je lubi, a już na pewno w porównaniu z trzewikami.

Hełmy ochronne

Nie musimy chyba dokładnie tłumaczyć, dlaczego inwestycja w hełmy ochronne dla pracowników ma sens. To podstawa strategii zapewnienia bezpiecznych warunków pracy, zwłaszcza w takich branżach, jak budowlana, drogowa, rolnicza czy logistyczna. Hełmy ochronne pozwalają uniknąć ciężkich urazów. Państwowa Inspekcja Pracy mogłaby podać tysiące przykładów, kiedy to wyłącznie dzięki hełmowi pracownicy wychodzili z wypadku bez większego szwanku.

W naszym sklepie internetowym kupisz hełmy ochronne w różnych wariantach kolorystycznych i rozmiarach. Sprawdź wszystkie propozycje i zainwestuj w fundament bezpieczeństwa Twoich pracowników.

Gogle ochronne

Mogą stanowić alternatywę dla okularów ochronnych lub – to lepszy wariant – ich uzupełnienie. Gogle ochronne są prostym, a przy tym całkiem komfortowym sposobem na to, aby uniknąć poważnych konsekwencji uderzenia jakiegoś przedmiotu czy np. opiłku w gałkę oczną pracownika. Dodatkowo zapewniają solidną ochronę przed kontaktem z różnymi substancjami czy gorącą parą.

Oferujemy gogle ochronne renomowanej firmy 3m, wyróżniające się m.in. wydajnym systemem wentylacji zapobiegającym parowaniu gogli od wewnątrz.

Ochronniki słuchu

Wbrew obiegowej opinii należy z nich korzystać nie tylko przy obsłudze bardzo głośnego sprzętu, jak np. elektronarzędzia, kosa spalinowa czy maszyna budowlana. Ochronniki słuchu stanowią również rekomendowany element wyposażenia każdego pracownika, który regularnie, przez wiele godzin dziennie przebywa w warunkach podwyższonego hałasu. Można tutaj wymienić chociażby pracę na magazynie czy w hali produkcyjnej.

Stosowanie ochronników słuchu skutecznie zabezpiecza przed uszkodzeniem tego narządu w wyniku narażenia na dźwięk o bardzo wysokim natężeniu. Nie zapominajmy jednak także o tym, że praca w hałasie wzmaga zmęczenie, osłabia koncentrację i jest jednym z czynników zwiększających ryzyko występowania różnych chorób zawodowych. Dlatego ochronniki słuchu powinny stanowić podstawowe wyposażenie w firmach odpowiedzialnie podchodzących do dobrych praktyk BHP.

Rękawice powlekane

Rękawice powlekane są popularnym i bardzo dobrym sposobem na ochronę dłoni przed drobnymi urazami czy po prostu kontaktem z różnymi materiałami, których nie powinno się chwytać gołymi rękami. Ich największą zaletą jest uniwersalność – sprawdzą się w wielu branżach, od budowlanej, przez drogową i rolniczą, aż po ogrodową.